O mnie

Agata zdjęcie profilowe

 

Witam Cię na blogu Social Media Tools. Mam na imię Agata i chciałabym opowiedzieć Ci parę słów o sobie.

Z wykształcenia jestem magistrem sztuki po krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale wzornictwo przemysłowe i rocznych podyplomowych studiach w Londynie. Z zamiłowaniem i pasją przez wiele lat zajmowałam się projektowaniem mody. Projektowałam oryginalne autorskie kolekcje prezentowane w całej Polsce oraz za granicą, m.in.: w Londynie, Mediolanie, Dusseldorfie. Stworzyłam również własną linię dzianin, które sprzedawane były zarówno w małych butikach jak i dużych sieciowych centrach handlowych. Zdobyłam też kilka znaczących w modowej branży nagród i wyróżnień. Przez kilkanaście lat współpracowałam z grafikami i projektantami z całej Polski organizując wystawy ich prac oraz prowadząc autorską galerię sztuki użytkowej.

Po tak intensywnych twórczych dzialaniach poczułam w pewnym momencie wypalenie i zapragnęłam powiększyć rodzinę. Na świat przyszedł mój syn, a ja chciałam poświęcić mu jak najwięcej czasu. Świadomie zrezygnowalam z intensywnej i absorbującej pracy i mówiąc kolokwialnie: „zostałam z dzieckiem w domu”. Powiem Ci, że nie żałuję ani chwili z tego wspólnie spędzonego czasu. Życie polega na ciągłym dokonywaniu wyborów i w tym momencie moim priorytetem była rodzina. Tak zresztą jest do dziś. Czas jednak mijał, dziecko dorastało, a ja chciałam powrócić do aktywności zawodowej, ale na własnych warunkach.

W tym czasie nastąpił gwałtowny rozwój internetu i popularne stało się blogowanie. Założyłam wówczas mojego pierwszego bloga, jeszcze na Onet.pl i prowadziłam go przez kilka lat. Opisywałam w nim dorastanie i „przygody” mojego małego dziecka. Robiłam wówczas bardzo dużo zdjęć i sama doszkalałam się intensywnie w tym zakresie. Nabyłam profesjonalny aparat i obiektywy, a moimi ulubionymi tematami były portrety i zdjęcia makro. Jednak po paru latach blogowania, kiedy mój synek dorastał i zaczynał być rozpoznawalny, podjęłam decyzję o ochronie jego prywatności i zakończylam przygodę z blogowaniem. Wszystkie wpisy i zdjęcia opracowałam ponownie i wydałam w formie albumu, którego kopię otrzymali najbliżsi.

Na jakiś czas rozstałam się z blogowaniem, ale zgłębiałam ciągle tajniki internetu oraz dołączyłam do mediów społecznościowych. Od zawsze lubiłam technologiczne nowinki i jako pierwsza przekonywałam do nich znajomych i rodzinę. Przed erą smartfonów korzystałam z tzw. palmtopów (czy ktoś jeszcze pamięta, co to jest?), projektowałam w nowych, rozwijających się programach graficznych, a kiedy pojawił się pierwszy biały ipod o pojemności 1 GB, oczywiście byłam nim zachwycona. Wraz z rozwojem firmy Apple stałam się entuzjastką sklepu iTunes i aplikacji mobilnych. Pierwsze z nich testowalam na kolorowych ipodach (zanim Steve Jobs wymyślił iphona), kolejne już na ipadach. Nie chcę tutaj w żadnym razie faworyzować jednej marki, ale w tamtych czasach Androidy i i inne tablety jeszcze nie istniały. Przez lata używałam bądź wypróbowywałam kilka tysięcy aplikacji, obecnie na swoim smartfonie mam ich zainstalowanych ponad 300.

Jako zapalony użytkownik internetu, czytałam coraz więcej blogów z różnych dziedzin i postanowiłam spróbować ponownie swoich sił w tej dziedzinie. Opanowałam w tym celu WordPress i zainstalowałam pierwszego bloga na własnej domenie. Dotyczył on aplikacji, programów i kursów pomagających w nauce języków obcych, głównie dzieciom. Jednocześnie cały czas doszkalałam się zarówno z zagadnień technologicznych, jak również z zakresu prowadzenia własnej firmy online. Przeszłam kilkanaście szkoleń, dużą wiedzę czerpię również z zagranicznych serwisów, które zazwyczaj wyprzedzają nas o krok do przodu. W związku z rozwojem moich zainteresowań postanowiłam przebranżowić mój blog i nadać mu bardziej spójny charakter. W ten sposób powstał Social Media Tools – blog o kreatywnych narzędziach przydatnych w prowadzeniu biznesu online. Sama korzystam z bardzo wielu ciekawych rozwiązań i wdrożeń i nadszedł już czas, aby podzielić się tą wiedzą z innymi.

Na blogu Social Media Tools znajdziesz zagadnienia dotyczące visual content, czyli jak za pomocą grafiki, fotografii i wideo ciekawie przekazywać treści w internecie, jak korzystać efektywnie z mediów społecznościowych, porady i instrukcje krok-po-kroku jak wykorzystać potencjał nowoczesnych aplikacji i programów, filmiki instruktażowe i szkolenia oraz wiele darmowych wartościowych materiałów dostępnych w zakładce Freebies.

Zapraszam Cię również do mojej grupy na Facebuku, w której zawsze pierwsza dowiesz się o różnych nowościach i będziesz mogła uczestniczyć w bezpłatnych szkoleniach i wyzwaniach, oraz do zapisu na Newsletter Social Media Tools.

Mam nadzieję, że będziesz tu częstym gościem, a materiały i wiedza, którą dzielę sią na blogu i w grupie na Facebuku pomogą Ci w realizacji Twoich biznesowych działań online.

Agata