15 minute TOOL – Lumen 5 – szybkie wideo do social media

Program Lumen5 pozwala na łatwe i szybkie tworzenie prostych, animowanych wideo do mediów społecznościowych.

W dzisiejszej transmisji pokazuję podstawowe funkcje i ustawienia programu w wersji oferowanej przez serwis AppSumo, dostępna jest również opcja płatna biznes. Program działa online, pobieracie z AppSumo kod, który podajecie rejestrując się w programie. Ważność oferty darmowej jest na rok czasu, naprawdę warto skorzystać.

Lumen5 pozwala na błyskawiczne tworzenie wideo z artykułów blogowych, materiałów tekstowych lub od podstaw. Wybrany tekst kopiuje się automatycznie, następnie wybieramy fragmenty, które chcemy umieścić w filmie i dobieramy media: zdjęcia lub filmy, lub program zrobi to za nas. Możemy dodać własne logo, planszę końcową z wezwaniem do działania, ustalić format tekstu.

Po wyrenderowaniu wideo udostępniamy je na Facebooku bezpośrednio z poziomu aplikacji, albo pobieramy na dysk. Największa dostępna rozdzielczość to 720p.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej jak robić ciekawe animacje, wideo i grafiki do mediów społecznościowych zapraszam Cię na jeden z moich kursów online.
W kursach pokazuję konkretne przykłady i omawiam krok po kroku jak zostały zrobione. Korzystam z darmowych lub niskobudżetowych programów.

W każdy piątek o godz. 11.00 transmituję na żywo na fanpagu Social Media Tools nowy odcinek – pokazujący działanie jednego wybranego narzędzia, aplikacji bądź dodatku do przeglądarki.

Zapraszam Cię również do subskrybowania mojego kanału na YouTube, na którym znajdziesz więcej filmowych poradników i narzędziowych tutoriali.

Pin It on Pinterest