W dzisiejszym wpisie chciałam podzielić się z Wami najlepszymi aplikacjami, jakich używam do przeróbki zdjęć w telefonie. Z niektórych korzystam już kilka lat, część odkryłam stosunkowo niedawno. Zestawienie podzieliłam w następujący sposób: w pierwszej kolejności opisałam aplikacje do podstawowej edycji zdjęć, następnie posiadające zabawne efekty, tworzące małe dzieła sztuki, nakładające specjalne filtry, oraz pozostałe ciekawe narzędzia.

 

1. SNAPSEED

 

aplikacje do edycji zdjec w telefonie snapseed

 

Gdybym miała wybrać tylko jedną najlepszą aplikację do obróbki zdjęć byłby to Snapseed. Korzystam z niej już dobrych kilka lat zarówno na iphonie, jak i na ipadzie. Jest bardzo intuicyjna i łatwa w obsłudze. A przy tym to potężne narzędzie, dzięki któremu możemy zrobić prawie wszystko z naszymi zdjęciami. Dodatkową zaletą jest interfejs w języku polskim i przejrzysty układ. Dzieli się na dwa działy: Narzędzia i Filtry. Dzięki narzędziom możemy m.in.: poprawić balans bieli, dokonać zaawansowanych zmian tylko w wybranym obszarze, naprawić fragment zdjęcia, ustawić winietę, dodać tekst. Filtry dają całą gamę możliwości poprawy wyglądu zdjęcia przy bardzo dokładnych ustawieniami. Możemy skorzystać również z predefiniowanych filtrów i później je dostosować. Na zdjęciach możemy np. uzyskać efekt zabrudzenia czy starej kliszy, dodać ramkę, poprawić niedoskonałości twarzy.

aplikacje do edycji zdjec w telefonie snapseed

DARMOWE

KALENDARZE I TAPETY

Pobierz piękne jesienne kalendarze i tapety

2. PICMONKEY

 

aplikacje do edycji zdjec w telefonie pickmonkey

 

Wybrałam ten program do obróbki zdjęć w telefonie, ponieważ jest prosty w obsłudze i daje wiele możliwości. Oprócz tradycyjnych narzędzi do edycji znajdziemy tu ciekawe filtry ze zmianą natężenia barw, możliwość wstawiania tekstu oraz rysowania bezpośrednio na zdjęciu i pokaźny zbiór naklejek do wstawienia. Picmonkey występuje również w wersji na komputer.

aplikacje do edycji zdjec w telefonie pickmonkey

3. VSCO

 

aplikacje do edycji zdjec w telefonie vsco

 

Jest to bardzo popularna wśród blogerów aplikacja do edycji zdjęć, mnie jednak nie przypadła do gustu. Przede wszystkim nie jest intuicyjna i trochę się w niej gubię. Po drugie nie lubię aplikacji, które wymagają logowania się oraz dołączania do stworzonej wokół siebie społeczności. W aplikacji tej możemy bezpośrednio robić zdjęcia w RAW, a następnie zastosować któryś z dostępnych filtrów. Niestety większość z nich jest płatna. Zaletą natomiast jest możliwość indywidualnej ingerencji w każdy użyty filtr i dostosowanie go do własnych preferencji. Mamy bardzo dużo narzędzi do edycji, a dodatkowo możemy ustawić sobie ich kolejność.

aplikacje do edycji zdjec w telefonie vsco

 

4. A BEAUTIFUL MESS

 

aplikacje do edycji zdjec w telefonie a beautiful mess

 

Jeżeli znacie bloga A Beautiful Mess to wiecie, czego można spodziewać się po ich aplikacji do obróbki zdjęć. Zdecydowanie jest ona przeznaczona dla kobiet i lekko przesłodzona. Na powitanie możemy wybrać obróbkę zdjęcia lub zrobienie kolażu. Do wyboru mamy filtry, ramki, odręczne rysunki do dodania, własny tekst lub gotowe napisy. Wszystko utrzymane w stylistyce amerykańskich blogerek.

aplikacje do edycji zdjec w telefonie a beautiful mess

5. CANDY CAM

 

aplikacje do edycji zdjec w telefonie candy cam

 

To jedna z przyjemniejszych aplikacji do obróbki zdjęć i filmów. Skorzystamy w niej z dużej ilości różnorodnych filtrów, w tym specjalne filtry do selfie, oraz z ogromnego wyboru kolorowych naklejek. Oczywiście dostępne są też narzędzia do tradycyjnej edycji.

aplikacje do edycji zdjec w telefonie candy cam

6. YOUCAM MAKEUP

 

aplikacje do edycji zdjec w telefonie youcam makeup

 

Czy jesteście zadowolone ze swoich selfi? Ja nie. I tak znalazłam aplikację, która przychodzi z pomocą wszystkim kobietom, pragnącym dobrze wyglądać na zdjęciach. Nieważne jaki miałaś dzień, nieważne, że nie zdążyłaś nałożyć makijażu, ta genialna aplikacja zrobi to za ciebie. Robimy selfie lub wybieramy zdjęcie zrobione wcześniej i możemy zafundować sobie w pełni profesjonalny makijaż! Do wyboru mamy również gotowce w postaci filtrów, ale odradzam to rozwiązanie. Lepiej poświęcić 5-10 minut i ręcznie ustawić wszystkie parametry naszego makeup’u. Wybór mamy przeogromny! Możemy nałożyć na twarz podkład i róż, wygładzić cerę, zlikwidować zmarszczki pod oczami, poprawić owal, poprawić kształt nosa, usunąć przebłyski, wybielić zęby, wpłynąć na kontur oczu, długość rzęs, kształt brwi, a nawet zmienić kolor oczu. Do wyboru różnorodne palety barw i siła natężenia zmian.

aplikacje do edycji zdjec w telefonie youcam makeup

7. YOUCAM FUN

 

aplikacje do edycji zdjec w telefonie youcam fun

 

Jak sama nazwa wskazuje jest to aplikacja typowo rozrywkowa. Dla osób szukających alternatywy dla snapchatowych „upiększeń”. Można ozdobić twarz ciekawym motywem zwierzęcym, umieścić swój portret w przygotowanych layoutach, dodać stylowe ramki, tekst i efekty specjalne. Kolejną ciekawą opcją jest nakręcenie krótkiego filmu i nakładanie śmiesznych efektów w trakcie filmowania. Otwieranie buzi lub mruganie oczami powoduje zabawne zmiany.

aplikacje do edycji zdjec w telefonie youcam fun

8. PICSART

 

aplikacje do edycji zdjec w telefonie picsart

 

Aplikacja ta posiada rozbudowany zestaw narzędzi do edycji zdjęć. To, co ją wyróżnia, to dodatkowe efekty, dzięki którym przekształcimy nasze zdjęcie w małe dzieło sztuki. W zakładce efekty znajdziecie zaawansowane narzędzia do korekty twarzy i ciekawe filtry, dzięki którym zmienimy zdjęcie. Filtry posiadają rozbudowane wewnętrzne ustawienia. To nie wszystko. W aplikacji Picsart możemy wstawić tekst, skorzystać z bogatego zasobu naklejek i emotionek, dodać ramkę, uzyskać efekt zdjęcia w zdjęciu, nałożyć tekstury i efekty świetlne.

aplikacje do edycji zdjec w telefonie picsart

DARMOWE

KALENDARZE I TAPETY

Pobierz piękne jesienne kalendarze i tapety

9. PRISMA

 

aplikacje do edycji zdjec w telefonie prisma

 

Wśród zestawienia najlepszych aplikacji do przeróbki zdjęć nie mogło zabraknąć Prismy. To aplikacja, która przebojem weszła na rynek narzędzi do edycji fotek. Ja sama korzystałam z niej dość intensywnie podczas minionych wakacji. Jej działanie jest bardzo proste. Robimy zdjęcie lub kręcimy film, następnie nasz materiał poddajemy obróbce nakładając na niego jeden z artystycznych motywów. Minusem jest wymagany dostęp do internetu, obróbka zdjęcia odbywa się na zewnętrznym serwerze.

aplikacje do edycji zdjec w telefonie prisma

10. MOLDIV

 

aplikacje do edycji zdjec w telefonie moldiv

 

To jedna z ciekawszych aplikacji dająca wiele możliwości. Interfejs jest prosty w obsłudze i podzielony tematycznie. W sekcji obróbki zdjęć mamy dostępne narzędzia do edycji, filtry, tekstury, upiększanie twarzy, wpisywanie tekstu, naklejki. W sekcji kolaży umieszczono ponad 300 wzorów do wykorzystania z dodatkową późniejszą obróbką. Ciekawą opcją jest dział Magazine, w którym znajdziemy ponad 100 gotowych layoutów okładek. Wystarczy zmienić zdjęcie i wprowadzić własny tekst, aby mieć profesjonalnie wyglądającą ulotkę lub plakat.

aplikacje do edycji zdjec w telefonie moldiv

11. LUMYER

 

aplikacje do edycji zdjec w telefonie lumyer

 

To bardzo ciekawa aplikacja, za pomocą której dodamy do zdjęcia lub filmu ruchome sekwencje. Filtrów jest naprawdę sporo: od przyrodniczych typu zwierzęta, ptaki, po zmienne warunki atmosferyczne, jak: mgła, opady deszczu i śniegu, filtry nakładane na twarz, spadające gwiazdy, konfetti, promienie słońca. Lumyer naprawdę zasługuje na umieszczenie jej wśród najlepszych aplikacji do obrabiania zdjęć. Tak podrasowane foty na pewno wzbudzą większe zainteresowanie w naszych profilach społecznościowych.

aplikacje do edycji zdjec w telefonie lumyer

12. DIPTIC

 

aplikacje do edycji zdjec w telefonie diptic

 

To jedna z moich ulubionych aplikacji, z której korzystam od kilku lat. Jest bardzo prosta w użyciu i służy do robienia kolaży. To, co w niej lubię, to szeroki przekrój różnych typów i formatów, jakie możemy utworzyć. Oprócz klasycznych kolaży znajdziemy tu również animowane, z ramkami, śmieszne, czy nietypowe podziały, a dodatkowo również kolaże w formie liter i cyfr. Ta jedna aplikacja wystarczy za szereg innych. Tu również możemy definiować wszystkie parametry, nakładać filtry, wstawiać tekst.

aplikacje do edycji zdjec w telefonie diptic

13. QUIK

 

aplikacje do edycji zdjec w telefonie quik

 

Jeżeli chcemy przygotować na szybko prezentację z naszych zdjęć i filmów, dobrym wyborem będzie aplikacja Quik. Współpracuje ona z kamerką GoPro i po bezpośrednim podłączeniu korzystamy ze zdjęć i filmów. Korzysta również z naszych zasobów w telefonie oraz z mediów społecznościowych: Facebooka i Instagrama. W tej aplikacji mamy zaprojektowane gotowe motywy wraz ze ścieżką dźwiękową i możemy po prostu ich użyć. Dla bardziej zaawansowanych osób istnieje możliwość zmiany muzyki oraz indywidualnej edycji każdego ze slajdów bądź filmów.

aplikacje do edycji zdjec w telefonie quik

DARMOWE

KALENDARZE I TAPETY

Pobierz piękne jesienne kalendarze i tapety

14. FYUSE

 

aplikacje do edycji zdjec w telefonie fyuse

 

Kiedy znudzą nam się tradycyjne zdjęcia, z pomocą przychodzi aplikacja Fyuse. Korzystamy z niej fotografując dany przedmiot w trybie panoramy, a aplikacja zapisuje i wyświetla go jako obiekt 3D. Obracając nasz telefon oglądamy daną rzecz na zdjęciu ze wszystkich stron. Efekt jest naprawdę świetny!

aplikacje do edycji zdjec w telefonie fyuse

15. BOOMERANG

 

aplikacje do edycji zdjec w telefonie boomerang

 

Aplikacja Instagrama, która zapętla filmy. Prosta i łatwa w obsłudze. Nie posiada dodatkowych ustawień, wystarczy nakręcić króciutki filmik wideo i przesłać go do profili społecznościowych.

aplikacje do edycji zdjec w telefonie boomerang

To były najlepsze aplikacje, których używam do edycji zdjęć w moim telefonie. Prawie wszystkie dostępne są zarówno na ios, jak i androida. Niektóre z nich do płynnego działania wymagają  mocnego smartfona. W jednym z poprzednich wpisów szczegółowo zrecenzowałam wady i zalety telefonu, z którego ja korzystam, zapraszam do lektury. Ciekawa jestem, jakich aplikacji Wy używacie w swoich telefonach i czy znacie te, które dzisiaj opisałam. Podzielcie się w komentarzach.

Agata

Privacy Preference Center

Pliki cookies

Niezbędne pliki cookie pomagają w korzystaniu ze strony internetowej poprzez umożliwienie podstawowych funkcji, takich jak nawigacja po stronie i dostęp do zabezpieczeń obszaru witryny. Strona internetowa nie może działać poprawnie bez tych plików cookie.

__cfduid, __jid, gdpr, uid,
__utma, __utmb, _utmc, __utmt, __utmz, disqus_unique,
vuid
_ga, _gat, _gid
fr, tr,
GPS, VISITOR_INFO1_LIVE, YSC,
NID

Pin It on Pinterest

Share This