W dzisiejszych czasach, kiedy nasze życie pędzi jak szalone, a my razem z nim, nie możemy zapomnieć o podstawach udzielania pierwszej pomocy. Wiedza z tego zakresu przyda się każdemu, zarówno samotnej matce będącej w domu z małym dzieckiem, jaki i rodzinie wyjeżdżającej na wakacje.

Znalazłam w internecie kilka ciekawych aplikacji z zakresu pierwszej pomocy. Sądzę, że dobrze byłoby mieć chociaż jedną z nich w swoim smartfonie. Ja już zainstalowałam, do czego namawiam i Was! Pomimo odbytego dopiero co szkolenie, w sytuacji wzmożonego stresu i paniki, mogę nagle wszystkiego nie pamiętać. Poniżej wybrałam dla Was aplikacje dostępne zarówno na ios, jak i androida.

 

PIERWSZA POMOC – policyjna instrukcja

 

pierwsza-pomoc-aplikacja

 

Bydgoscy policjanci wraz z ratownikami medycznymi opracowali instrukcję: “Pierwsza pomoc – ratownictwo medyczne”. Dotyczy ona udzielania pomocy medycznej w stanach zagrożenia życia.

 

pierwsza-pomoc-aplikacja

PIERWSZA POMOC – FIRST AID

 

pierwsza pomoc first aid

 

W tej aplikacji instrukcje udzielania pierwszej pomocy zostały wzbogacone o przejrzyste ilustracje oraz czytającego je lektora. Możemy wybrać, komu ma zostać udzielona pomoc: niemowlęciu, dziecku czy osobie dorosłej. Ponadto aplikacja zawiera lokalizator najbliższych szpitali z trasą dojazdu, oraz natychmiastowe wybieranie numeru alarmowego.

pierwsza pomoc first aid

PIERWSZA POMOC

 

pierwsza-pomoc-aplikacja

 

Aplikacja zawiera wskazówki udzielania pierwszej pomocy w najczęściej występujących przypadkach, z podziałem na kategorie urazów. Dodatkowo: adresy punktów medycznych, porady dotyczące szczepień, poradnik podręcznej apteczki, latarka, metronom, łączenie ze służbami ratowniczymi, personalizacja.

pierwsza-pomoc-aplikacja

PIERWSZA POMOC NESTLÉ

 

pierwsza-pomoc-aplikacja

 

Aplikacja przydatna szczególnie rodzicom małych dzieci i niemowląt. Opisuje schematy postępowania w nagłych wypadkach z podziałem na kategorie (np.: oparzenia termiczne, bezdech, duszność). Jasna i przejrzysta dzięki prostym animacjom i wgranym poleceniom głosowym.

pierwsza-pomoc-aplikacja

Agata

Pin It on Pinterest

Share This