Ebooki do pobrania – Zestawienie najlepszych stron w internecie

Jeżeli postanowiliście ograniczyć ilość papierowych książek w domu i zakupić czytnik, pewnie zastanawiacie się, co dalej?

Przygotowałam dla Was zestawienie najciekawszych stron z ebookami do pobrania, zarówno płatnymi, jak i darmowymi.

W poprzednim artykule na temat użytkowania i zalet czytnika Kindle Amazonu wymieniłam trzy możliwości, skąd można pobrać ebooki:

  • Kupujemy książki w księgarniach internetowych
  • Wykupujemy abonament na specjalnych platformach i korzystamy z ich zasobów
  • Pobieramy darmowe ebooki ze stron internetowych

Poniżej znajdziecie linki do najpopularniejszych miejsc w sieci oferujących ebooki do pobrania.

Księgarnie internetowe

ebooki-do-pobrania

 

Działają na podobnej zasadzie jak księgarnie stacjonarne, tylko zamiast książki papierowej, kupujemy dokument tekstowy w formie pliku. Taki plik jest bezpośrednio wysyłany na nasz adres mailowy, adres mailowy naszego czytnika lub dostajemy hasło do jego pobrania.

Warto wspomnieć, że większość tego typu księgarni posiada dział z bezpłatnymi ebookami i często oferta ta jest całkiem spora.

Poniżej umieściłam listę księgarni internetowych. Pierwszy link przekierowuje do strony głównej księgarni, drugi do działu z darmowymi ebookami:

Platformy czytelnicze

 

ebooki-do-pobrania

 

Uważam, że to całkiem ciekawe rozwiązanie mające szansę na rozwój. Za stały miesięczny abonament wykupujemy dostęp do serwisu. W zależności od kwoty abonamentu mamy dostęp ograniczony lub bez limitu. Legimi wprowadził również dostęp do audiobooków i funkcji odsłuchu ebooków, oraz możliwość korzystania z czytnika za 1 zł.

Legimi oferuje również aplikacje na smartfony.

Drugą platformą działającą na zasadzie wirtualnej wypożyczalni jest IBUK. Obecnie to największa internetowa wypożyczalnia online w Polsce. Dostępne są tu książki z wszystkich dziedzin nauk: ponad 36.000 od PWN oraz 50-ciu innych wydawców. Można skorzystać z abonamentu lub kupić nowości w cenie rynkowej. Dodatkowe działy to: beletrystyka, czasopisma i podręczniki.

W skład serwisu IBUK wchodzi wirtualna czytelniaIBUK Libra. To pierwsza w Polsce platforma zasobów edukacyjnych dla instytucji i firm. Oprócz literatury akademickiej i specjalistycznej, dostępna jest też literatura popularna oraz darmowe publikacje.

Aby skorzystać z materiałów umieszczonych na tej platformie musimy zalogować się hasłem. Dostaniemy je w miejskich bibliotekach publicznych, w zależności od biblioteki darmowy dostęp do materiałów może się różnić.

Strony z darmowymi ebookami do pobrania

 

ebooki-do-pobrania

 

W poniższym zestawieniu znajdziecie wykaz stron, z których legalnie możemy pobrać ebooki za darmo. Często są to książki i teksty, do których prawa autorskie już dawno wygasły.

Lista stron z darmowymi ebookami do pobrania:

  • Project Gutenberg – to największy portal z darmowymi ebookami, oferujący ponad 53.000 pozycji w kilku językach, również po polsku
  • Wolne Lektury – klasyka polskiej i światowej literatury, wersje książek na czytnik, na desktop, w postaci audiobooków
  • Bookini – 2100 pozycji klasyki literatury światowej
  • Chmura czytania – klasyka literatury polskiej  i światowej
  • Fantastyka Polska – literatura z dziedziny fantastyki
  • Najpierw Przeczytaj – E-booki umieszczane są w serwisie przez ich autorów, spadkobierców autorów oraz osoby, mające do tego prawo.

 

Bonus – wskazówka

 

ebooki-do-pobrania

 

Dla wytrwałych, którzy doczytali do końca artykuł, mam bonus w postaci cennej wskazówki. Czy wiecie, że możecie korzystać z ogromnych zasobów dwóch sklepów – gigantów multimedialnych: Itunes i Google Play?

ITunes posiada sklep iBooks Store, który liczy na chwilę obecną ponad 2,5 miliona książek —  w tym najświeższe bestsellery New York Times, oraz wiele bezpłatnych tytułów. Pobierać i kupować książki można poprzez aplikację iBooks na urządzeniach z ios lub bezpośrednio na komputerze w sklepie iTunes (aplikacja jest bezpłatna).

Na podobnej zasadzie działa sklep Google Play, na komputerze możemy korzystać z niego bezpośrednio online, na pozostałych urządzeniach przez aplikację Książki Google Play.

Zarówno książki pobrane z ITunes, jak i z Google Play są w formatach epub lub pdf. Format epub przekonwertujemy na format wymagany przez czytnik Kindle w aplikacji Calibre, a pdf najprościej przekonwertować przez nasz mail w Amazonie.

Poniżej przydatne linki:

Skorzystaj z moich darmowych szablonów grafik dostępnych bezpośrednio w Canvie

Anes-Design
Wypróbuj Canva PRO bezpłatnie przez 45 dni >> TUTAJ << , to o 15 dni dłużej niż oferuje sama Canva.

Agata

Agata Nesteruk

Autorka bloga jest pasjonatką nowoczesnych technologii, aplikacji i programów. Ambasadorką marki Canva – Canva Certified Creatives i projektantką szablonów i elementów graficznych do Canvy – Canva Creator, dostępnych na licencji Canvy bezpośrednio TUTAJ.
W jej szkoleniach i kursach wzięło już udział ponad 10.000 osób.

Zapraszam Cię

Na fanpage Social Media Tools, na którym co 2 tygodnie, w czwartek o godz. 12.00 prowadzę na żywo transmisje live

Prowadzę również darmową grupę na Facebooku Social Media Tools PL, w której udzielam porad, konsultacji oraz prowadzę zamknięte szkolenia i wyzwania.

Wszystkie odcinki moich wideo tutoriali możesz wygodnie obejrzeć w dowolnym czasie na moim kanale na YouTube, na którym znajdziesz więcej filmowych poradników i narzędziowych tutoriali.

Przeczytaj także …